Zespół

W pracy naszego zespołu priorytetem jest skuteczność i rzetelność realizowanych przedsięwzięć prawnych, a także nieustanne podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych.

Wizytówką kancelarii jest przede wszystkim kompetentna wiedza naszego zespołu poparta bogatym doświadczeniem oraz indywidualne i priorytetowe traktowanie każdej sprawy.

W naszym zespole znajduje się dwóch doświadczonych radców prawnych

Zbigniew Głodny

Zbigniew Głodny

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Radca prawny od 1999 roku. Od 2001 roku prowadzi postępowania upadłościowe. Posiada licencję syndyka nr 426. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach oraz Ernst&Young S.A. w Warszawie, zaś od 2001 roku prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego Legis.

Od 2011 roku aktywnie zaangażowany w prace samorządu zawodowego radców prawnych. W latach 2011 - 2013 sędzia Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Od roku 2013 skarbnik Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

Wykładowca i egzaminator na aplikacji radcowskiej. Członek komisji końcowych egzaminów radcowskich w zakresie prawa gospodarczego.

Specjalizacje: prawo upadłościowe, umowy w obrocie gospodarczym, problematyka spółek prawa handlowego.

Małgorzata Król - Marciniuk

Małgorzata Król - Marciniuk

Absolwentka Wydziału Prawa i Adminitracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który ukończyła w 2002 roku z jedną z najwyższych lokat na roku. W tym samym roku rozpoczęła aplikację radcowską. Doświadczenie zawodowe zdobywała już w czasie studiów m.in. w D. Janczak i Wspólnicy sp. k. - spółce prawnej współpracującej z Ernst&Young S.A.

W 2006 roku została wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców korporacyjnych oraz w prowadzeniu postępowań sądowych. Specjalizuje się w prawie cywilnym, indywidualnym i zbiorowym prawie pracy,  prawie upadłościowym i naprawczym, prawie handlowym.

Biegle posługuje się językiem angielskim.

 

Magdalena Bethge - Antosz

Magdalena Bethge - Antosz

Specjalista ds. administracji

Absolwentka studiów magisterskich na Wydziele Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego, na kierunku: Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną, jak również absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Nauk Społecznych, na kierunku: Komunikacja społeczna. Od pażdziernika 2014 roku rozpoczęła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Uczestniczyła w wielu szkoleniach i warsztatach podnoszących umiejętności oraz kwalifikacje: Warsztaty Przedsiębiorczości Akademickiej - Moduły: Marketing, Grynegocjacyjne, Jak założyć firmę w jeden dzień? Pozyskiwanie dotacji na własną działalność gospodarczą, Podstawy finansów w firmie, Szkolenie: "Prowadzenie firmy - to całkiem proste! Profesjonalna obsługa klienta", Szkolenie: Mediacje.

Biegle posługuje się językiem angielskim, zdała egzamin certyfikujący z języka angielskiego na poziomie B-2 przeprowadzony przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Menu
View Larger Map